Úvod

Retro Múzeum Trnava

Nápad založiť niečo ako Retro múzeum vznikol u jedného pána Karola, ktorý už dávnejšie našiel v sebe cit pre veci zo socializmu, komunizmu, a možno ešte staršie.

 

Prvým jeho dielom čo sa týka starých vecí, bol záhradný domček. Postavil ho sám, zohnal si staré pálené tehly, staré drevené trámy, a nakoniec aj ostatné - stará kuchyňa, staré čalúnené sedenie, a drobnosti ako kovové žehličky na uhlie, telefóny, kufre, lyže a iné. :) Strávil pri tom dosť veľa času, nie len stavbou, ale aj zháňaním všetkých týchto vecí. Behal po starožitných burzách po celom Slovensku, v Čechách, v Maďarsku.

 

Asi pred 5 rokmi začal po týchto burzách chodiť viac, aj ďalej - Francúzsko, Nemecko... Začal zhromažďovať všetko staré, pekné, aj škaredé a špinavé. Veľa vecí si zrenovoval sám, iné si zrenovovať dal. Jeho zbierka sa rozrastala, mnohí ste niektoré kúsky mohli vidieť v priestoroch penziónu Panorama. Ale aj tieto priestory mu už boli malé, a preto vznikla myšlienka otvoriť Retro Múzeum. Prišla tak príležitosť, pri ktorej si mnohí môžme zaspomínať ako sa žilo kedysi, a tie mladšie ročníky si môžu lepšie predstaviť, aké to bolo niekedy, keď nebola doba internetu a nemali sme na dosah všetko, čo nás napadne.